Ru Ua
 • +38 (057) 737-25-74
 • +38 (057) 737-35-88
 • ecoresurs2017@ukr.net

  Заявка на послугу

  Назвіться буь ласка (П.І.Б)

  Контактний телефон:

  Електрона пошта:

  Адреса:

  Послуга

  Коментарі:
  Зворотній зв'язок

  Назвіться буь ласка (П.І.Б)

  Контактний телефон:

  Електрона пошта:

  Коментарі:
  Відгук на вакансію

  Назвіться буь ласка (П.І.Б)

  Контактний телефон:

  Ел.пошта

  Повідомлення:
  Головна/Питання / Відповідь

  Питання / Відповідь

  • Що таке побутові відходи  (ТПВ) і негабаритні відходи (НГВ)??

   Побутові відходи - відходи,  що утворюються в процесі життя і діяльності   людини в житлових та не житлових будинках  (крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю  підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення;

   великогабаритні відходи - тверді відходи, розміри яких перевищують 50 x50 x50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об'ємом до 1,1 куб. метра;

   тверді відходи - залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за призначенням.

  • Порядок укладання/переоформлення договору.

   27 листопада 2012 року в газеті «Харьковские известия» був опублікований Публічний договір ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» про надання послуги з вивезення побутових відходів для мешканців приватного сектору 7 районів м. Харкова, який набрав чинності з 1 січня 2013 року.

   26 лютого 2013 року в газеті «Харьковские известия» опублікований Публічний договір про надання послуги з вивезення побутових відходів для мешканців приватного сектору Комінтернівського ( нині Слободського) району, який набрав чинності з 1 квітня 2013 року.

   25 червня 2013 року в газеті «Харьковские известия» був опублікований Договір про надання послуги з вивезення побутових відходів для мешканців приватного сектору Жовтневого (нині Новобаварського) району, який набрав чинності з 1 серпня 2013 року.

   Публічний договір повністю відповідає вимогам Типового договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України 10.12.2008 року № 1070.

   Нарахування сплати за надання послуг з вивезення побутових відходів проводиться на кількість осіб, згідно до реєстрації і розраховується за формулою

   Вартість на міс. = ((Тар.ТПВ х Н ТПВ + Тар.НГВ х Н НГВ)/12міс.) х К

   Тариф про надання послуг з вивезення (перевезення, захоронення) побутових відходів, встановлений рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради № 586 від 29.08.2018 року і складає 22 грн. 30 коп. ( з 20 вересня 2018 року).

   Особовий рахунок відкривається на власника домоволодіння. Переоформлення особового рахунку проводиться на підставі письмової заяви та документа про право власності. У разі, коли вступ у спадщину юридично не оформлено (з огляду на матеріальний стан), а власник домоволодіння помер, необхідно надати копію свідоцтва про смерть та письмову заяву набувача права власності за заповітом, за законом, за договором довічного утримання і т.і.

  • Надання пільг та субсидій

   ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» надає пільги категоріям громадян, відповідно до діючого законодавства України. Обов’язковою умовою надання пільги є письмова заява та копії документів, які зазначено у додатку, а також перебування на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення району за місцем мешкання. Пільга на сплату послуги з вивезення побутових відходів надається тим же категоріям, що на всі інші житлово- комунальні послуги.

   Субсидія оформлюється також УП та СЗН, ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» проводить видачу довідок щодня з 9.00 до 17.00 , окрім суботи та неділі.

  • Тарифи і норми утворення ТПВ.

   Тариф про надання послуг з вивезення (перевезення, захоронення) побутових відходів, встановлений рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради № 586 від 29.08.2018 року і складає 22 грн. 30 коп. ( з 20 вересня 2018 року).

   Норми утворення побутових відходів - ( твердих- 2,2 м.3 і 0,22 м.3 негабаритних відходів ) на рік на одного мешканця і тарифи на вивезення ТПВ являються обов’язковими для виконання, згідно ст. 144 Конституції України.

   Зміна норм утворення і тарифів на вивезення побутових відходів до компетенції ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» не входить.

  • Організація вивезення ТПВ та НГВ.

   Вивезення побутових відходів з території приватного сектору організоване за контейнерною та безконтейнерною схемами (подворове вивезення), відповідно до затверджених графіків вивезення. Для вивезення негабаритних відходів встановлюються контейнери об’ємом 8 м.3 щомісяця терміном на 1 добу.

  • Оплата послуги з вивезення побутових відходів дітьми.

   Місцем проживання дітей віком до 10 років є місце проживання його батьків, або одного з них (ч.4 ст.29 Цивільного кодексу України).

   Місцем проживання дітей віком від 10 до 14 років є місце проживання його батьків, якщо інше не встановлено за згодою між дитиною та батьками ( ч.3 ст.29 Цивільного кодексу України). З 14 річного віку діти вільно обирають собі місце проживання.

   Згідно ст.160 Сімейного кодексу України діти повинні проживати разом з батьками. Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» в ред. від 16.04.2017 року передбачено, що громадяни України зобов’язані протягом 1 місяця після зняття з реєстрації місця проживання і прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання (ст. 6 Закону). Батьки новонародженої дитини зобов’язані зареєструвати місце її проживання протягом 3-х місяців від дня народження.

   Таким чином, діти, що мешкають як у приватному секторі, так і квартирах, від народження користуються правами та мають обов’язки, відповідно до діючого законодавства України і повинні оплачувати житлово- комунальні послуги.

   Відповідно до ч.2 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»:

   «Розмір оплати за комунальні послуги розраховується, виходячи з розміру цін/тарифів, встановлених лічильників, або за нормою утворення, у встановленому порядку»

  • Порядок звільнення від нарахувань.

   Відповідно до п.11 ст.22 Договору зменшення сплати можливе у випадку «тимчасової відсутності споживача, або/та членів його родини на підставі його/їх письмової заяви, а також документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, лікування, навчання, проходження військової служби чи відбування покарання)».

   Інших законних підстав для зменшення нарахувань не має.

   Відсутність побутових відходів, необхідного об’єму побутових відходів і не користування послугою підставою для зменшення нарахувань не являється.

   Наявність компостної ями, твердопаливного котла, пічного опалення не являється підставою для звільнення споживачів від оплати.

  • Розірвання договору.

   Згідно ч.2 т. 651 Цивільного кодексу України « Розірвання договору проводиться у судовому порядку у разі суттєвого порушення умов договору однією зі сторін» ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» є виконавцем послуги з вивезення побутових відходів і не наділено правом розірвання договорів про надання послуг з вивезення побутових відходів.

   Відмова споживача від укладення договору протирічить вимогам ч.3 ст.6, ст.627, 630 Цивільного кодексу України і ст.19,20 Закону України «Про житлово- комунальні послуги».