Часті питання

Що таке тверді побутові відходи (ТПВ) і негабаритні відходи (НГО)?

Побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життєдіяльності людини в житлових і не житлових будинках (крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не можуть бути використані за місцем їх накопичення. Великогабаритні відходи - тверді відходи, розміри яких перевищують 50x50x50 сантиметрів, що не дає можливості розмістити їх в контейнерах об'ємом до 1,1 куб. метра; Тверді відходи - залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, які не можуть в подальшому використовуватися за призначенням.

Який порядок оформлення договору?

27 листопада 2012 в газеті «Харьковские известия» був опублікований Публічний договір ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» ​​на вивезення побутових відходів для мешканців приватного сектора 7 районів м.Харкова, який вступив в силу з 1 січня 2013 року. 26 лютого 2013 року в газеті «Харьковские известия» опублікований Публічний договір на вивіз побутових відходів для мешканців приватного сектора Комінтернівського району, який вступив в силу з 1 квітня 2013 року. 25 червня 2013 року в газеті «Харьковские известия» був опублікований Договір на вивезення побутових відходів для мешканців приватного сектора Жовтневого району, який вступив в дію з 1 серпня 2013 року. Публічний договір повністю відповідає вимогам Типового договору на надання послуги з вивезення побутових відходів, який затверджений Постановою кабінету Міністрів України 10.12.2008 року № 1070. Нарахування оплати за надання послуги з вивезення побутових відходів виробляються на кількість осіб, згідно з реєстрацією і здійснюються за формулою:

Варт. в міс = ((Тар ТБО х Н ТБО + Тар НГО х Н ТБО)/12міс) х К

Тариф ТПВ - 106,33 грн. Норма освіти ТБО- 2,2 м.3 на 1 споживача в рік, Тариф НГО- 150,50 грн. Норма освіти НГО -0,22 м.3 на 1 споживача в рік (106,33 х 2,2 +150,50 х 0,22): 12 міс. х 1 споживача = 22,30 грн. Тариф на надання послуги з вивезення (перевезення, захоронення) побутових відходів, встановлено рішенням Виконавчого комітету Харківської міської Ради № 586 від 29.08.2018 року та становить 22 грн. 30 коп. Особовий рахунок оформляється на власника домоволодіння. Переоформлення особового рахунку проводиться на підставі письмової заяви та документа про право власності. У разі якщо вступ в спадок не переоформлено юридично (через матеріального становища), а власник помер, необхідно надати копію свідоцтва про смерть та письмову заяву набувача права власності за заповітом, за законом, за договором довічного утримання тощо.

Надання пільг і субсидій

ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» надає пільги категоріям громадян, відповідно до чинного законодавства України. Постановою Кабінету Міністрів України № 1176 від 27.12.2018 року введено монетизацію субсидій, тобто призначені субсидії виплачуються:

  • пенсіонерам - Пенсійним фондом України разом з пенсією,
  • особам, які пенсії не отримують - АТ «Ощадбанк» шляхом виплати по банківському грошовому переказу.

Одержувачі субсидії, у яких немає відкритих рахунків у банку отримують субсидію через відділення Укрпошти на адресу, вказану в заяві при зверненні за субсидією. Постановою Кабінету Міністрів України № 373 від 17 квітня 2019 року затверджено порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій безготівковій формі. Згідно даного рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова. Пільги в готівковій формі будуть призначатися всім пільговикам, які напишуть заяву в органи соціального захисту населення. Там до 25 числа кожного місяця будуть формуватися реєстри пільговиків для виплати грошей на руки і передавати їх Міністерству соціальної політики. Відомство буде пересилати реєстри «Ощадбанку» і буде переводити вказаному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які вони можуть зняти в будь-який час. Пільги в безготівковій формі будуть призначатися в автоматичному режимі за прикладом безготівкового надання субсидії через «Ощадбанк». Для цього установа буде вести в автоматізіронних системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків і засобів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. За отриманням будь-якої інформації, пов'язаної з нарахуванням пільг, пільговики можуть звернутися в УПтаСЗН свого району. З питань нарахувань за надані послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики можуть звертатися до виконавця даної послуги. В платіжних документах (квитанціях) вказується сума нарахувань за надані послуги, згідно з тарифом, яка повинна оплачуватися в повному обсязі. Загальна сума заборгованості по оплаті за надання послуги не повинна перевищувати 340 грн.

Тарифи та норми утворення ТПВ

Тариф на надання послуги з вивезення (перевезення, захоронення) побутових відходів, встановлено рішенням Виконавчого комітету Харківської міської Ради № 586 від 29.08.2018 року року і становить 22 грн. 30 коп. (З 20 вересня 2018 року). Норми утворення побутових відходів - 2,2 м.3 в рік і 0,22 м.3 негабаритних відходів на одного жителя в рік і тарифи на вивезення ТПВ є обов'язковими до виконання, згідно зі ст. 144 Конституції України. Зміна норм освіти і тарифу на вивезення побутових відходів до компетенції ТОВ «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» ​​не входить.

Організація вивезення ТПВ та НГО.

Вивезення побутових відходів з території приватного сектора організований по контейнерної схемою і безконтейнерною схемою (подворовий вивіз) відповідно до затверджених графіків вивозу. Для вивезення негабаритних відходів виставляються контейнера об'ємом 8м.3 1 раз на місяць, строком на 1 добу, згідно з графіками.

Нарахування оплати за надання послуги з вивезення ТПВ споживачам, які мають неповнолітніх дітей.

Місцем проживання дітей у віці до 10 років є місце проживання її батьків, або одного з них (ч.4 ст.29 Цивільного кодексу України). Місцем проживання дітей у віці від 10 до 14 років є місце проживання її батьків, якщо інше не встановлено за згодою між дитиною та батьками (ч.3 ст.29 Цивільного кодексу України). З 14 річного віку діти вільно обираємо собі місце проживання. Відповідно до ст.160 Сімейного кодексу України діти зобов'язані проживати з батьками. Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» від 11.12.2013 року передбачено, що громадяни України зобов'язані протягом 10 днів зареєструватися за місцем свого проживання (ст.8 Закону). Таким чином, діти проживають як в квартирах, так в приватних будинках, з народження користуються правами і мають обов'язки, відповідно до чинного законодавства України і зобов'язані оплачувати житлово-комунальні послуги. Відповідно до ч.2 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» «Розмір оплати за комунальні послуги обчислюється, виходячи з розміру цін / тарифів, встановлених лічильників, або за нормами освіти, в установленому порядку».

Порядок звільнення від нарахувань

Договором передбачено, що відповідно до п.11 ст.22 зменшення оплати можливо в разі: «тимчасової відсутності споживача иили членів його сім'ї за місцем його проживання на підставі егоіх письмової заяви і документа, що підтверджує його / їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, навчання , лікування, проходження служби або відбування покарання) ». Інших підстав для зменшення нарахувань немає. Відсутність побутових відходів або необхідного обсягу побутових відходів підставу для зменшення нарахувань не є. Наявність компостній ями, твердопаливного котла, пічного опалення не є підставою для звільнення споживача від оплати.